10 praktických nápadov, kam doma schovať cennosti

Tipy a triky | 28.07.2017

Počas letných dovoleniek je to aktuálnejšie, no skrýša na cennosti sa zíde po celý rok. Tu je pár rafinovaných nápadov, ako si poradiť aj bez sejfu alebo trezora.

1. Nábytkové improvizácie
Šikovnou skrýšou na cenné papiere, peniaze v obálke alebo iné papierové cennosti môže byť medzera medzi skrinkami. Vložte ich do veľkej obálky a kancelárskymi spinkami ich zachyťte ZHORA skriniek. Pri bežnom pohľade nebude nič vidno. Niekedy stačí cennú obálku aspoň vyložiť na vrch skrine. Ideálne, aj sú na nej položené napríklad škatule alebo knihy.Nevýhoda: Ak obálku zachytíte spinkami, treba sa uistiť, že sa vým pri vyberaní nepošmyknú prsty a nezapadne medzi skrinky úplne.

Trezor alebo sejf: Viete, aký je medzi nimi rozdiel?

2. Falošná knižnica
Najlepší spôsob, ako si vyrobiť falošnú knižnicu, nie je použiť staré knihy, ale naopak, ľahké romány - napríklad klasickú „ženskú" literatúru, slovník a podobne. Nie je veľmi pravdepodobné, že zlodeji by sa pri vykrádačke chceli pozrieť, ako sa po rusky povie pes, či áno?


3. Starý vysávač

Alebo v zásade hocijaký starý elektrospotrebič, ktorý vykucháte, aby namiesto motora mal miesto na šperky či iné cennosti. Starý - a ideálne aj trošku zaprášený - vysávač je vhodný preto, že intuitívne neláka na to, aby ho niekto vzal do ruky.

10 naozaj čudných hotelov, v ktorých by ste chceli stráviť aspoň víkend!

4. Zahrabané poklady
Nejde pritom len o hriadku v záhrade. Aj v črepníku s izbovými rastlinami sa môže nájsť miestočko na menšiu plastovú fľaštičku, do ktorej skryjete náušnice po babičke alebo väčší nasporený obnos „pre strýčka Príhodu".


5. Zásuvka s tajným dnom

A ideálne v kuchyni, napríklad v zásuvke s kuchynským náradím alebo príbormi.Takáto zásuvka je totiž prirodzene ťažká, čiže aj keby ju niekto vytiahol, neprekvapí ho jej razancia.

Garážové dvere majú byť praktické, ale aj pekné: Ktoré z týchto by ste si vybrali vy?

6. Spodný sokel
Samozrejme, najlepšie je spodný sokel v kuchyni využiť na skladovanie plechov alebo potrieb na pečenie, no počas dovolenky z neho môže byť aj skrýša na cennosti, ktoré by prípadné lupiči nemali len tak ľahko nájsť.


7. V garáži
Garáž alebo domáca dielnička je ideálne miesto na schovávanie - nielen pred manželkou, ale aj pred zlodejmi. Napríklad kryty na rôzne zariadenia možno vybaviť plastovou „čiapočkou", do ktorej schováme menšie cennosti.

Odkvap ako stvorený na víno: Zišla by sa vám takáto vychytávka?

8. V chladničke
Prázdna fľaška od majonézy, horčice, kečupu - príhodne zafarbená tak, aby nevyzerala vábne, je ideálne miesto na skrytie peňazí, šperkov, dôležitých dokladov...


9. Staré plechovky

Staré plechovky, najmä, ak ich je viac pohromade, sú tiež dobrým miestom na skrytie cenností. Len pred veľkým upratovaním treba myslieť na to, že rázny poriadok neprichádza do úvahy - bude treba každú plechovku pekne otvoriť a skontrolovať, čo naozaj vyhadzujeme.

Tyč je doma na nezaplatenie: Pozrite si rafinované nápady, ako ju využiť!

10. Falošné potrubie
Schovať dlhšie vzácne predmety je niekedy oriešok. Nedajú sa len tak ľahko zamaskovať za bytovú palmu, však? Zlodeji totiž majú oči na stopkách. Dobrou fintou je napríklad vyrobiť falošné plastové potrubie. Najvhodnejšie to bude na mieste, kde takýto výmysel nebude ako päsť na oko.

Pozrite si ďalšie príklady tajných skrýš - v galérii pod článkom nájdete viac inšpirácií.

Autor: Nonka
Zdroj foto: Family Handyman