Augustový zoznam: 5 vecí, ktoré by ste mali stihnúť tento mesiac

Tipy a triky | 07.08.2017

Využite dlhšie dni a uvoľnený režim na jesennú prípravu. V septembri tak bude menej stresu!

August je ideálny na organizáciu, vypratávanie a údržbu vecí, ku ktorým sa inokedy dlho odhodlávame - a nikdy na ne nie je poriadne čas. Týchto 5 vecí by ste mali v augsutre zvládnuť v pohode:

1. Vyčistiť koberce a skontrolovať podlahy
Ak by ste koberce nečistili sami, ale menšie kúsky odniesli do špeciálnej čistiarne, v auguste je na to ideálny čas. Pri vlhkom čistení budú rýchlo schnúť - a doma nebudú veľmi chýbať, pretože je stále dosť teplo.Teraz je vhodný čas na kontrolu podláh - a opravy drobných poškodení. A samozrejme, aj na dôkladnú dezinfekciu.

10 praktických nápadov, ako doma schovať cennosti - a uchrániť ich tak pred zlodejmi

2. Poriadok vo fotkách
Vrátili ste sa z dovolenky s novými prírastkami do fotoalbumu? Keďže máme dlhšie dni, je to ideálny čas na organizáciu fotiek, výrobu fotoalbumov, prípadne výber najlepších záberov, ktoré si vytlačíte, zarámujete alebo z nich vyrobíte pekné darčeky!
Napokon, prečo nezačať s plánovaním vianočných prekvapení už teraz?


3. Kontrola lekárničky

Nielen v aute si treba pravidelne kontrolovať dátum expirácie na lekárničke. Aj doma treba občas prezrieť lieky, upratať a doplniť náplaste. Lieky, ktorým už vypršal dátum spotreby, treba vybrať z papierových obalov a blistre odniesť do lekárne, kde sa postarajú o ich bezpečnú likvidáciu. Treba mať na pamäti, že lieky nepatria do odpadkov!

6 tipov, vďaka ktorým bude upratanie kuchyne hotové raz-dva!

4. Upratanie garáže, pivnice alebo povaly
Niektoré augustové dni bývajú chladnejšie než júlové, zato rovnako dlhé. Túto príležitosť je vhodné využiť na upratanie priestorov, v ktorých nám bude na jeseň už zima. Vypratanie pivnice, prevetranie povaly a lepšia organizácia garáže je ideálny program na jeden víkendový deň, či nie?


5. Prevetranie šatníka

V obchodoch sa už objavujú jesenné kolekcie oblečenia a vyzerajú lákavo, takže je na čase prevetrať šatník. Jednak si tak urobíme miesto na nové kúsky - a možno „objavíme" v skrini zabudnuté a zapadnuté poklady, ktoré konečne dostanú príležitosť.

Autor: Nonka