Aby sa koberec nešmýkal: 5 nápadov, ako sa vynájsť

Tipy a triky | 27.11.2017

Neposlušný koberec môže predstavovať v domácnosti značné riziko. Krčí sa, potkýname sa oň... čo sa s tým dá urobiť? Hneď niekoľko vecí.

Protišmyková podložka
Špeciálna podložka pod koberec je prirodzene prvá voľba, pretože ju predávajú priamo v obchode s nábytkom a kobercami a predavač ju často sám navrhne. Jej výhodou je to, že okrem krčenia zamedzuje aj hluku a celkovo robí koberec mäkším, pružnejším. Z dlhodobého hľadiska sa teda chráni pred zodraním.

Praktické vešiaky: Voľné ramienka nevyhadzujte - môžete si z nich vyrobiť kopec vecí!

Suchý zips
Ďalšou možnosťou, ktorá sa hodí najmä na neposlušné rohy koberca, je nalepiť na podlahu a spodok koberca suchý zips. Samozrejme, to pripadá do úvahy len vtedy, že sa zmierime s tým, že odstrániť stopy po lepidle nebude ľahké, ak sa rozhodneme koberec vymeniť.


Silikónový tmel

Krčeniu a šmýkaniu koberca sa dá zabrániť aj tak, že na spodok koberca nalepíme prúžky silikónu, napríklad tmeliacu hmotu, aká sa používa na zatmelenie rohov v kúpeľni. Ak však koberec čistíme v čistiarni, môže to byť problém - vplyvom horúcej vody, pary alebo chemikálií sa môže pri čistení poškodiť.

Prečítajte si: Fajn nápady, ako zahriať spálňu aj bez ohrievača

Termolepidlo
Pištoľ na termolepidlo je v tomto prípade skvelý pomocník. Termolepidlom možno tiež na spodok koberca nalepiť pruhy alebo cik-caky a keď koberec ponesieme do čistiarne, pruhy priesvitného stvrdnutého lepidla jednoducho odškrabnúť. Ak sme lepidlo veľmi nevtláčali do vlákien, pôjde to ľahšie než so siliónovým tmelom.


Autor: Nonka
Zdroj foto: Chris Loves Julia

Focus Media

Video

Diskusia