5 tipov, ako premeniť lacné kuchynské spotrebiče na dizajnovky

Tipy a triky | 16.04.2018

Obyčajná biela chladnička, práčka alebo umývačka riadu sa môže zmeniť na štýlový kúsok - a nemusí to ani vyjsť veľa.

Ak nemáte na luxusné dizajnové elektrospotrebiče, improvizujte. Spôsobov, ako si vylepšiť chladničku, práčku, sporák alebo umývačku riadu aj bez drahej výmeny, je pritom niekoľko.

1. Maľovka a madlo
Tajomstvom takmer dramatickje premeny je kvalitná kriedová farba, kovový držiak a - riadna dávka trpezlivosti. Na to, aby farba naozaj dobre chytila a neostali fľaky, totiž bude treba chladničku pripraviť a následne viackrát pretrieť.Ak neľutujete čas, investícia sa vyplatí.

Inšpirujte sa: Vneste si do domácnosti viac farieb - a to aj na nečakaných miestach!

Ukazuje to aj Jenny vo svojom blogu Little Green Notebook. Jenny je ozajstnou domácou kutilkou a tvorivou dušičkou, ktorá sa púšťa do rôznych projektov, no tento je jeden z najlepších. Obyčajnú chladničku najprv dobre odmastila, natrela základnou farbou a potom viacerými vrstvami čiernej kriedovej farby.Bežné kovové madlá nastriekala zlatou farbou a priesvitným lakom a nalepila na dvere chladničky aj mrazničky a voilà! Tomu sa povie dokonalá premena za pár eur!


Pozrite si: Stačí trochu farby a z nudnej terasy bude farebný hit!

2. Umývateľná tapeta
Ozajstnou skúškou trpezlivosti a presnosti je oblepenie spotrebika plastovou tapetou. Aby bol výsledok dokonalý, naozaj platí „dvakrát meraj a raz rež". Inak sa môže stať, že v rohoch a záhyboch sa bude tapeta odlepovať. No ak si na prácu necháte dostatok času, bude to stáť za to. A bonus navyše? Ak sa na prvýkrát netrafíte s peknou tapetou, ľahko ju môžete strhnúť a vymeniť za inú.


Inšpirujte sa: Super nápady, ako si prakticky zariadiť práčovňu

3. Plexisklo
Expresný spôsob, ako zmeniť vzhľad veľkého elektrospotrebiča - nalepte na dvere plexisklo alebo plastové platne s vysokým leskom. Budú na nerozoznanie od luxusných sklených dvierok a môžete si vyberať módne farby podľa chuti.


4. Kovová fólia
Snívate o elegantnom antikorovom spotrebiči, no financie nevychádzajú? Spravte si prieskum v obchodoch s tapetami a stavebninami a iste narazíte na tenké fólie, ktoré sú na nerozoznanie od kovových povrchov.


Pozrite si: To je nápad! Podlaha v kúpeľni za 10 eur! Skúsili by ste to aj vy?

5. Útulný korok
Nalepiť korok na dvere chladničky a mrazničky je dobrý nápad, pretože tlmí prípadný šum motora a naviac, môžete si tak na chladničke robiť milú galériu obrázkov a rodinných fotiek.


V galérii pod článkom nájdete inšpirácie, ako si vylepšiť neiktorý z vašich spotrebičov.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia