Kávičkári radia: Dobrú kávu nikdy nespravíte bez tejto jednej kuchynskej pomôcky

Tipy a triky | 21.01.2019

Samozrejme, bez kvalitnej kávy to nepôjde, ALE na skutočne dobrú kávu potrebujete ešte niečo iné. Tento pomocník by vám v kuchyni rozhodne nemal chýbať.

Pravý kávičkár vie, že vychutnávanie kvalitnej kávy nezačína jej pitím. Už otvorenie balíčka s kávou je zážitok, a potom prichádza na rad mletie. Už v tomto kroku je nutné vybrať vhodné náradie, ktoré káve nepoškodí. Ako si teda vybrať mlynček na dobrú kávu?

Pozrite si aj: Čakáte dieťa alebo ho už máte? Urobte v kúpeľni tieto zmeny, vaše dieťa ich potrebuje!

Káva je delikatesa

Ak si kúpite najlacnejšiu zrnkovú kávu, tak je jedno, v čom ju pomeliete, pokojne vám postačí aj mažiar po starej mame, v ktorom ju roztlčiete na prach. No pri kvalitných odrodových kávach je to už iná vec.

 

Kávu možno zaradiť k takým lahôdkam, ako sú ryby, syry alebo mäso. Aj tu odborníci používajú špeciálne porciovacie nástroje. V prípade kávy je teda nutné zvoliť správne mletie, aby ste ju nepoškodili, ale naopak, zvýraznili jej prednosti.

Pozrite si aj: Táto vec do kúpeľne nepatrí: Dávajte si veľký pozor

Zabudnite na nože

Nie je to síce príjemné zistenie, ale väčšina slovenských domácností má doma na poličke tie najlacnejšie druhy mlynčekov na kávu, v kávičkárskej brandži zvané mixéry. Kávu melú nožmi a čas podržania spínača určí hrúbku jej zomletia.

Pozrite si aj: Najlepšie triky, vďaka ktorým bude sprchový kút konečne poriadne čistý

Presne tento typ mlynčeka na výberovú kávu vhodný nie je. Po prvé, kávu prehrieva. Po druhé ju nemelie, ale seká. Výsledok je nerovnomerná štruktúra. Vďaka tomu sa vám z takejto kávy nepodarí nikdy spraviť top espreso.

 

Pozor na rýchlosť

Nevyberajte si mlynček na kávu podľa rýchlosti mletia. Pretože čím rýchlejšie je pomletá káva, tým je obvykle aj viac zahriata, a to znamená, že uvoľňuje zo seba arómu ešte skôr, ako ju uvoľniť chcete, teda až pri príprave nápoja. Preto nepozerajte na rýchlosť, ale skôr na to, ako mlynček kávu melie.

Pozrite si aj: Von z kúpeľne! Zoznam vecí, ktoré tam nesmú byť: Vyhoďte aj uteráky

Mlecie kamene

Sú najlepšou alternatívou na mletie, teda drvenie kávy. Preto ak chcete kvalitu, zabudnite na nože a rozhodne si pýtajte mlecie kamene. Tie môžu byť keramické, obvykle to tak je pri ručných mlynčekoch alebo kovové, čo je výsadou tých elektrických. Práve tieto kamene umožňujú nastaviť rôzne druhy mletia, čo je absolútny základ na to, aby ste si mohli vychutnať dobrú kávu.

 

Pretože espreso potrebujete namlieť prakticky na prach. Káva na filter je hrubšia a ak milujete klasiku french press, tak tu musia ostať zrnká približne veľkosti krištáľového cukru. A, samozrejme, rovnomerné.

Pozrite si aj: Zbohom, obyčajná vaňa: Takéto tvary od výmyslu sveta musíte vidieť!

Na elektriku alebo ručne?

Ak pijete jednu až tri kávy denne, plnohodnotne vám vystačí kvalitný ručný mlynček. S pevným nastavením hrúbky mletia, tak aby sa nastavenie samo od seba nehýbalo a ideálne na štyri a viac stupňov. S kvalitnými kameňmi. Tu pomeliete všetko na kvalitnú kávu. Elektrické mlynčeky sú drahšie a oplatia sa pre tých, ktorí pijú viac káv alebo melú pre celú rodinu.

 

Pretože mlieť napríklad šesť káv denne ručným mlynčekom je už také malé fitnes centrum. Aj tu je však dôležité voliť mlynček, kde si variujete hrúbku sami a nenechávate ho na uvážení stroja. Výnimkou sú automatické kávovary s elektrickým mlynčekom. V tomto prípade však úplne prichádzate o možnosť vstúpiť do procesu výroby kávy, čo pre mnoho kávových labužníkov stráca značný podiel čara.

Pozrite si v našej galérii rôzne spôsoby zomletia kávy, pretože nie je mlynček ako mlynček!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia