Skôr než odídete na víkend preč, spravte so svojou nehnuteľnosťou túto jednu vec!

Tipy a triky | 15.02.2019

Je jedno, či idete na zaslúženú lyžovačku, alebo na dovolenku do trópov. Nechať svoj byt či dom len tak napospas rozhodne nie je dobrý nápad!

Svoju nehnuteľnosť rozhodne potrebujete zabezpečiť, aby ste sa v pokoji mohli vrátiť bez ujmy na majetku. Platí to, samozrejme, nielen v zime, ale pri každom odchode z domu na dlhší čas, preto si tieto opatrenia osvojte - zlodejom tak nedáte šancu!

Ostatní práve čítajú: Neuveríte: Kráľovské služobníctvo má zákaz otvárať okná na Buckinghamskom paláci! Prečo?

Kto by si želal nepríjemné prekvapenie v podobe vykradnutého (a zničeného) bytu či domu?! Aby sa to skutočne nestalo, mali by ste vo svojej domácnosti zaviesť niekoľko základných opatrení, ktoré je nutné dodržiavať.

 

Prvým krokom je poistenie domácnosti a drahších predmetov v nej. Okrem dobrej poistky si všetko aj zdokumentujte, prípadne dajte ohodnotiť odborníkom. Pri dokumentácii nezabudnite napríklad na výrobné čísla či iné špecifické znaky. Ak by došlo k najhoršiemu, uľahčíte tým prácu polícii.

Ostatní práve čítajú: Tento kus vo vašom byte hovorí: Som odvážny človek a na nikoho sa nespolieham!

Investujte do zabezpečenia

Áno, kvalitné dvere a okná, alarm či kamerový systém, to všetko sa môže zdať na prvý pohľad ako vysoká investícia do vášho bezpečia. Avšak práve dobré zabezpečenie odradí zlodejov alebo pomôže urýchliť ich chytenie pri pokuse o krádež. Vždy je lepšie sa zabezpečiť, ako následne ľutovať.

Ostatní práve čítajú: Máte miniatúrnu panelákovú kúpeľňu? No a čo - inšpirujte sa našimi nápadmi!

Nielen rôzne pomôcky, ale aj režim sú v tomto prípade dôležité. Ani tie najdômyselnejšie systémy vás totiž neochránia, ak ich nepoužívate správne a dôsledne.

 

Než odídete z domu...

Skontrolujte, či sú všetky bezpečnostné systémy funkčné, ak idete preč na dlhší čas, overte, či sú všade nabité batérie a podobne. Vopred svoju neprítomnosť neohlasujte v okolí ani na sociálnych médiách, ak už, tak neupresňujte dátumy. To platí aj počas vašej neprítomnosti. Odolajte lákaniu a fotky z dovolenky i s určením vašej aktuálnej polohy publikujte až po návrate.

Ostatní práve čítajú: Správne osvetlenie v kúpeľni: Z kutice bude wellness

Požiadajte dôveryhodnú osobu, aby raz denne alebo obdeň prišla všetko skontrolovať. Môže otvoriť okno, pohnúť so záclonami, rozsvietiť... Ak nemáte túto možnosť, môžete nastaviť jednoduchý časovač, ktorý pravidelne zapne a vypne svetlo alebo niektorý spotrebič, čím vyvolá dojem vašej prítomnosti.

 

Pre odchodom vždy skontrolujte dvere, okná i vetračky či malé okienka, a to nielen na prízemí, ale aj na poschodiach. V okolí domu nenechávajte rozmiestnené predmety alebo čokoľvek, čo by mohlo zlodejov lákať. Platí zásada, že čokoľvek, o čo nechcete prísť, uzamknite alebo odneste do bezpečia.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia