Ak chcete mať úspech a dobrú náladu, nezabúdajte každý deň na túto vec

Tipy a triky | 21.02.2019

Na svojej dobrej nálade musíte vytrvalo pracovať každý deň nanovo. Nedá sa predplatiť ani zaistiť na mesiac dopredu. My však vieme, čo vám s ňou zaručene pomôže!

Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí každý deň raňajkujú, dokážu predchádzať konfiktom. Ranná porcia živín naštartuje naše telo zvýšením hladiny cukru v krvi. V práci, ale aj v škole sme potom pozornejší a všetko nám ide „od ruky". Jednoducho, raňajky zlepšujú výkonnosť a mozgovú činnosť.

Prečítajte si aj: Poznáte "Pravidlo 2 minút?" Zbaví vás stresu a budete mať vždy upratané!

Víkendové raňajky: Rozmaznávajte sa štýlovo

Ak ste po celý pracovný týždeň v neustálom zhone, rozhodne by ste si najneskôr cez víkend mali dopriať, napríklad s partnerom vo dvojici, poriadne bohaté raňajky. A potom môžete vyraziť za aktívnym odpočinkom či za inými víkendovými zábavkami... alebo znovu zaleziete do postele s dobrou knihou!

 

Víkend (či dovolenka) sú ideálnym časom, kedy by sme si mali dopriať čas na začatie dňa s plným, hoci nie s preplneným, žalúdkom. Dať si niečo chutné pod zub, v pokoji vypiť kávu, porozprávať sa s najbližšími či nerušene čítať noviny - neznie to ako dokonalé víkendové ráno?

Prečítajte si aj: Skôr než odídete na víkend preč, spravte so svojou nehnuteľnosťou túto jednu vec!

Áno, my vieme, že si rozhodne takéto príjemné rána zaslúžite. Bude si to vyžadovať trošku plánovania, nie je to však nič zložité. Prvým krokom bude premyslieť si dobroty, ktoré by ste si na raňajky chceli dať.

Prečítajte si aj: Preberáte nehnuteľnosť? Najskôr skontrolujte, či sú TIETO veci v poriadku

Palacinky, lievance či domáca vianočka?

Do ktorého raňajkového fanklubu patríte? Ste na „sladkej" či „slanej" strane? Mať na raňajky niečo sladké nie je vôbec klišé z amerických filmov. Vôňa čerstvo upečených lievancov či domácej vianočky je prosto na nezaplatenie. Spravte si k nim hrnček kakaa, ktorý vás prenesie do detských čias alebo si doprajte šálku horúcej kávy.

 

Dokonalú vianočku či domáci chlieb upečiete napríklad v domácej pekárničke. Stačí večer vložiť všetky ingrediencie, nastaviť časovač, a potom už len ráno vstať v tej správnej chvíli. Samozrejme, tieto dobroty môžete upiecť aj vopred alebo ich mať predpripravené s finálnym dopečením pred raňajkami.

Prečítajte si aj: Táto vec do spálne nepatrí: Ruší pozitívne vibrácie a spôsobuje zlé sny!

Náš tip: Nezabudnite vopred ani na čerstvé ovocie, džem od babičky či čerstvú šľahačku. Tieto dôležité veci môžete mať vždy doma v zásobe pripravené v chladničke alebo v komore. V mrazničke môžete mať tiež pripravené domáce zamrazené pečivo, hoci aj croissanty.

Prečítajte si aj: KROK ZA KROKOM: Vyrobte si nádhernú deku podľa nášho návodu

Alebo by ste si radšej dali niečo slané? Čo takto vajíčka na rôzne spôsoby? Samozrejme, so zeleninovou oblohou. Je to správna voľba, najmä ak sa chystáte počas dňa športovať či vykonávať inú fyzicky náročnejšiu činnosť.

 

Keď sa vám nechce...

... ale máte ráno chuť na niečo zdravé - pripravte si ešte večer chutnú ovsenú kašu. Vlastne, takáto kaša sa pripraví úplne sama! Stačí zmiešať vo vhodnej nádobe ovsené vločky s jogurtom, so sušeným, čerstvým alebo s mrazeným ovocím, pridajte lyžicu medu a kokos, škoricu či vanilku na dochutenie.

Prečítajte si aj: Kytica za 50 €? Nie! Takto si ju vyrobíte sami podľa nášho FOTOpostupu

Alebo pokojne vaše obľúbené orechy! Potom už len odložte do chladničky na noc. Skúšajte postupne rôzne kombinácie, kým nenájdete tú svoju TOP. Je to len na vás - jedno vám však zaručujeme, rozhodne si pochutnáte.

Spravte si z raňajok nielen chutný, ale aj štýlový rituál. Ako? Inšpirujte sa v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia