Toto sú najlepšie triky, ako skrotiť lego: Dosť bolo povaľovania hračiek po celom byte

Tipy a triky | 18.03.2019

Prerastá detská izba do celého bytu? Zastavte to - toto sú najlepšie tipy, ako skrotiť lego a iné stavebnice!

Milujú vaše deti stavebnice? Áno, myslíme tú najobľúbenejšiu na svete i všetky jej napodobeniny. A nielen tie, veď pre pokročilejších staviteľov existujú aj hity našich rodičov v podobe magnetických či kovových montovaných stavebníc.

Prečítajte si aj: Koniec pravidlám: Vo svete fičí trend BOHO kuchyňa: Sloboda, farebnosť, voľnosť

Iste však poznáte, koľko starostí takéto stavebnice do domácnosti prinesú! Ako ich teda zvládnuť? A nielen zvládnuť, ale aj zachovať prehľad a zároveň si užívať ich skladanie? Je krásne, ak máte doma malého staviteľa, ktorý miluje skladanie kociek, domčekov, mestečiek, autíčok a iných projektov.

 

Lego a podobné stavebnice dokážu nádherne rásť s dieťaťom a výrobcovia sa snažia prinášať neustále nové kúsky, ktorými doplníte už existujúcu zbierku. Ako ju však udržať pod kontrolou a nepripraviť dieťa o zábavu pri skladaní?

Prečítajte si aj: 5 trikov, vďaka ktorým vám biela kuchynská linka nikdy nezožltne

Ak patríte len medzi vlažných fanúšikov stavebníc, budú sa vám organizovať vcelku jednoducho. Majitelia dvoch - troch súprav ich jednoducho ustrážia v jedinej krabici, upratovanie či triedenie tiež nezaberie veľa času.

Prečítajte si aj: 20 tipov na to, ako využiť hluché miesta v kuchyni: Wau, toľko úložného priestoru!

Náš tip: Ak máte málo dielikov, pokojne ich skladujte v jedinom boxe, ideálne aj s návodom či s nápadmi na skladanie. Krabica by mala mať vrchnák, nech sa vám na kocky nepráši alebo aby do nej deti omylom nevhadzovali iné hračky.

 

Pre skutočných fanúšikov

Zrejme však skôr patríte medzi ľudí, ktorým sa v priebehu pár rokov doma nakopí poriadne množstvo dielikov. Od tých univerzálnych aj so stavebnými podložkami až po špecializované projekty pre staršie deti. Ako ich efektívne skladovať?

Prečítajte si aj: Spoznajte prísne pravidlá, ako správne pracovať s bielou v kuchyni

Je jasné, že najnudnejšou časťou je upratovanie. A najviac frustrujúce je dlhé hľadanie toho jediného správneho dieliku, ktorý práve pre svoj projekt potrebujete. Ako sa tomu vyhnúť? Nadšenci stavebníc majú rôzne spôsoby, ktoré im vyhovujú. Nechajte sa inšpirovať a hľadajte spôsob organizácie, ktorý naplno sadne práve vám.

Prečítajte si aj: Najhoršie zlozvyky pri čistení kuchyne: Toto určite robíte zle!

Tak napríklad univerzálne kocky a väčšie diely môžete držať v boxoch pokope. Vynikajúcim nápadom je pospájanie rovnakých dielikov a ich umiestnenie na podložky. Menšie a špecializované dieliky skladujte v boxoch, ktoré sú rozdelené na priehradky, budete tak mať väčší prehľad.

 

Boxy sa jednoducho skladujú a jediným pohľadom zistíte, čo a kde máte. Samozrejme, len za predpokladu, že ste poriadni a po každom skladaní každý dielik uložíte na svoje miesto.

Prečítajte si aj: V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!

Deti sú deti

Čo s deťmi, hlavne s tými menšími, ktoré sa chcú hrať so stavebnicami na zemi a na upratovanie ani nepomyslia? Využite jednoduchú pomôcku. Kocky a všetky dieliky skladujte v detskom bazéniku, nemusí byť nafúknutý. Po hre stačí poskladať, zatúlané kocky vhodiť späť do bazénika a celé odložiť do väčšieho boxu.

 

Alebo skúste jednoduchý projekt na šitie. Z látky vystrihnite veľký kruh (asi 1,5m v priemere alebo väčší). Zahnite okraj a vytvorte tunel, do ktorého natiahnete šnúrku, môže byť ukončená brzdou. Potom ho už len stačí pred hrou roztiahnuť a po hre jednoducho zatiahnete za šnúrku a vytvoríte vak plný dielikov, ktorý s vami môže hoci aj cestovať.

Prečítajte si aj: Ak máte steny natreté v tejto farbe, vaše podvedomie kričí: Chcem viesť pokojný život!

Ako si poradiť s legom, nájdete aj v našej galérii.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia