Spálňa podľa zverokruhu: Takto si zariaďte izbu podľa dátumu narodenia!

Tipy a triky | 07.05.2019

Znamenie, v ktorom sme narodení, má veľký vplyv na rôzne oblasti nášho života. Dokonca aj na to, ako sa správame v posteli!

A preto by ste si v harmónii so svojím znamením a zvykmi v posteli mali zariadiť aj svoju spálňu, inak bude kvalitný a plnohodnotný spánok iba nesplneným snom!

Pozrite si aj: Skutočne funkčná kuchyňa potrebuje TÚTO vec: Mali ju už naše prababky

Áno, kvalitný spánok je základom pre spokojnosť v živote, dobré zdravie i pohodu. Vplýva na nás, na naše správanie a tým vlastne na všetky aspekty života. Čo teda hovorí naše znamenie o spánku a správaní v posteli? A ako sa podľa toho zariadiť?

 

Začneme Baranmi

Obľubujú pocit bezpečia a istoty, a to aj v posteli. Po dlhom dni sa radi doma uložia čo najskôr do postele, stočia sa doslova do klbka a zaslúžený nočný odpočinok sa môže začať. Pre Barana je ideálna pohodlná posteľ, ktorá je vždy rozostlaná, aby sa mohol čo najskôr uložiť na odpočinok. Objednajte king size!

Pozrite si aj: Zero waste kuchyňa nie je módny výstrelok, ale životný štýl

Býk je pri spánku veľmi nestály

Odporúčame investovať do kvalitného matraca, bude toho musieť veľa zniesť, Býk totiž neostáva dlho v žiadnej pozícii, neustále sa hmýri. Najčastejšie ho nájdete ležať na bruchu a samozrejme krížom cez posteľ. Ak ste Býk, objednávajte posteľ v kráľovskej veľkosti!

Pozrite si aj: Viete si predstaviť mentolovú kuchyňu?

Ani Blíženci nie sú pokojní spáči

Často dokonca trpia nespavosťou, celú noc sa prehadzujú. Ak si už nájdu svoju polohu a zaspia, väčšina prikrývok skončí na zemi okolo nich. Na bezsenné noci odporúčame malú nočnú lampičku, dobrú knihu po ruke a kvalitné jemné posteľné obliečky, aby sa vášmu Blížencovi spalo ako na obláčiku.

 

Rak so spánkom zvyčajne problémy nemá

Vo chvíli, keď jeho hlava spočinie na vankúši, už spolovice spí. Pre tohto spáča je dôležitý dostatok priestoru a správna teplota v miestnosti. V lete sa nezaobíde bez ventilátora alebo klimatizácie, v zime naopak bez poriadne hrejivých prikrývok. Investujte do nákupu sezónnej posteľnej bielizne, aby mal váš Rak skutočne ideálnu teplotu pri spaní.

Pozrite si aj: Svetlý verzus tmavý nábytok: Vieme, ktorý sa hodí do akej miestnosti!

S Levom v posteli

Ak máte doma Leva, budete musieť vyberať skutočne pohodlnú posteľ, aj keď bude jej hľadanie trvať dlhšie. Lev bez svojho komfortu spať nedokáže, preto zamerajte pozornosť na kvalitný matrac vo vyššej cenovej kategórii, aby vám dlho slúžil ako nový.

Pozrite si aj: Ako vyzerá súkromie sexi tajomného pána Greya?

Panny milujú svoj osobný priestor pri spaní - podobne ako Rak

Sú citlivé na teplotu, ale aj na hluk. Pokojne na vašej spálni namontujte vonkajšie žalúzie, ak má totiž Panna svoj pokoj, je výborným spáčom. A nezabudnite, posteľná bielizeň od obliečky až po posledný vankúš musí pravidelne putovať do práčky alebo do čistiarne, inak Panna spokojná nebude.

 

Váhy potrebujú v noci istotu a pocit bezpečia, a to aj vo svojej vlastnej posteli. Ich najobľúbenejšou polohou je klbko na boku, radi sa tiež túlia. Svoju pozornosť upriamte na výber kvalitného matraca, ideálne ak ho budete môcť polohovať.

Pozrite si aj: Sú hitom tohto leta, zasaďte si ich aj vy!

Nastavte termostat

Škorpión rád mení polohy, nielen počas noci, ale aj počas života. Bude si to vyžadovať mimoriadne odolnú posteľ s kvalitným rámom, s flexibilným matracom a s odolnou posteľnou bielizňou, tá totiž v noci dostane zabrať. Škorpiónovi doprajte jeho priestor, rád sa však aj pritúli. Opäť nezabudnite v spálni udržiavať stabilnú teplotu.

Pozrite si aj: Koniec mýtom: Zvoliť na balkón nábytok z plastu alebo ratanu?

Strelec je znamením, ktoré sa prosto musí túliť, nedokáže spať osamote

Na spánok nepotrebuje nič špeciálne, stačí mu ľahká prikrývka, najčastejšie ho nájdete spať na chrbte - kým však táto nočná sova zaspí, tak to potrvá. Pri posteli bude potrebovať priestranný nočný stolík na počítač, knihy a mnoho iných nevyhnutností na nočné aktivity.

 

Kozorožec spí rád na boku, často sa však v spánku prehadzuje. Doprajte mu dostatok priestoru, hlavne ak nemáte tvrdý spánok, inak vás bude rušiť. Na spoločnej posteli odporúčame dva samostatné matrace.

Vodnár je ideálnym spoločníkom aj do postele. Ak máte doma Vodnára, tak viete, že zaspí kdekoľvek a kedykoľvek. Nie je vôbec náročný, ocení však nízky pohodlný vankúš, pretože jeho zvyčajná poloha je tvárou nadol.

Pozrite si aj: Podľa čínskeho horoskopu máme rok prasaťa: Ako byť v tomto roku šťastným človekom?

A čo Ryby?

Sú to tvrdí spáči. Spálňou sa príliš nezaoberajú, neznamená to však, že sa nevyznajú. Radi si na vankúš vyložia nohy, vkladajú si ho aj medzi kolená, čo dokonalo umožní rozložiť hmotnosť tela na matraci a spríjemní spanie.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, ako štýlovo zariadiť vašu spálňu.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia