Zelená záhrada: Ako ju pekne zafarbiť?

Zeleň a záhrada | 03.06.2015

Vyššie teploty vám konečne dovolia spoznávať záhradu cez bosé chodidlá. Hustý zelený trávnik ale nie zďaleka všetkým, čo vás môže pod holým nebom ochotne rozmaznávať. Zrak túži po farbách, aby si po nich poskakoval ako žaba po okruhliakoch v potoku. Zelená záhrada je pohľadná, ale s farbami môže byť ešte krajšia.

Susedská motivácia
Poviete si, že ide o samozrejmosť? Schválne, pozrite sa na malé pozemky, ktoré vo väčšine prípadov z praktických dôvodov zdobí len zelený koberec obkľúčený tujami. Pohľad na vlastnú záhradu človeka uspokojí, no časom si uvedomí, že by mohla vyzerať aj živšie. Stačí sa pozrieť na iniciatívneho suseda, ktorý pestuje niekoľko druhov kvetín i nejaké bobuľovité ovocie.

Dobré úlovky z trhu
Posnažiť sa o farby v záhrade nie je také zložité, ako sa na prvý pohľad možno zdá. Teraz je ten pravý čas, kedy si môžete domov z trhu doniesť samé vynikajúce úlovky vrátane dekoratívneho črepníka. Závesné koše s petúniami nielenže vašu záhradu elegantne oživia, ale ju večer aj nádherne rozvoňajú. Pri výbere farieb kvetov postupujte v náväznosti na farbu a štýl fasády.

 
Kto sa o koho postará
Popínavé ruže sa postarajú v záhrade o ten správny akcent a sčasti romantickú náladu. Záhon kvetov je pre nevýrazný priestor za domom ten správny prvok, ale keď nemáte čas sa sotva postarať o svoj vzhľad, na výstavku kvetov rovno zabudnite. Ďalšou z možností, ako dať monochrómnej záhradnej úprave decentne zbohom, je osloviť profesionálne záhradnícke služby.

Viditeľné objekty
Niektorých majiteľov osloví DIY inštalácia vo forme starého bicykla s kvetinovým košom, ktorý zakotvíte v určenej časti trávnika. Ak by ste nemali k dispozícii bicykel, skvelo pre tieto účely poslúži aj vintage vozík, prípadne vyradený fúrik. Nevýraznú záhradu môžete rozihrať tiež umeleckým objektom. Skúste si miesto s posedením vyzdobiť výraznou stenou a artefaktami.

Môže vás zaujímať: Rastliny, ktoré čistia vzduch a zbavia vás toxínov

Autor: Katarína

Focus Media

Video

Diskusia