Záhradné tienidlá, ktoré veľa nestoja

Zeleň a záhrada | 15.07.2018

Zozbierali sme niekoľko tipov, ako si vylepšiť záhradné posedenie tak, aby peňaženka nevykrvácala. Treba na to však pár šikovných rúk. ;)

Pergola so závesmi
Ak máte postavenú záhradnú besiedku alebo drevenú pergolu, možno jej k dokonalému vzhľadu ako z prímorského hotela chýba jediný detail, ktorý sa často prehliada: roztopašné biele závesy. Takéto závesy totiž nielenže vytvoria tieň alebo súkromie, ak ho treba, ale najmä navodia tú pravú atmosféru siesty. Potom už len na bezpečné miesto postaviť svietniky (v núdzi môžu byť aj veľké zaváraninové poháre od uhoriek so sviečkami) a pokojný večer môže za vŕšky padať...

Pozrite sa: 6 tipov na nádherné chodníčky v záhrade - radosť sa po nich prejsť!

Batikovaná plachta
Najlacnejší spôsob, ako vytvoriť originálne a pritom funkčné tienidlo je ozdobiť starú plachtu batikovaným vzorom a do rohov upevniť šnúry. Tými plachtu napneme medzi stromy, dom alebo koly vo viniči a bohémske leto je pripravené na štart. Mimochodom, batikovanie môže byť aj skvelou zábavkou, ktorá združí všetkých členov domácnosti - každý si môže vyskúšať „svoje koliesko" a čakať, ako bude vyzerať vo výsledku.


Prečítajte si: Kovové ohniská majú svoje výhody

Magický trojuholník
Komu sa lení batikovať, môže si natiahnuť aj jednofarebný kus látky. No nie je na škodu rohy upevniť zašitými záhybmi alebo lemovaním stuhami, aby vietor látku neroztrhal. Detailisti si môžu „obyčajné" stĺpy ozvláštniť napríklad tak, že okolo nich ovinú hrubší ľanový špagát. Záhrada tak nadobudne vzhľad tropického prístavu.


Inšpirujte sa: 35 príkladov, že aj malá záhrada môže vyzerať veľká

Retro slnečníky
Starý slnečník možno ozvláštniť ako z módneho časopisu - vyblednutú látku zafarbiť veselým odtieňom a na okraje nalepiť strapce. Hotová Havaj!


Autor: NonkaFocus Media

Video

Diskusia