5 jesenných nápadov do záhrad a na balkóny: Skrášlite si zelenú rozlúčku

Zeleň a záhrada | 29.09.2016

V záhradách už trávime menej času, ale to ešte neznamená, že si rozlúčku s nimi neurobíme vo veľkom štýle. Kým prídu naozaj daždivé a mrazivé dni, takto možno ťahať slnko za nohy...

1. Zabaliť črepníky do vrecoviny
Jutové či konopné vrecia sa spájajú so zberom úrody a na jeseň ich častejšie nájdeme aj ako dekoráciu. Na ozdobenie stačí kus handry a stužka alebo špagát, aby boli rastliny na okne zrazu celkom ako nové.


2. Vystaviť tekvice
Pestovanie tekvíc je mimoriadne nenáročné - mnoho záhradkárov ich necháva len tak rásť popri hnojisku. Kto mal aj tento rok šťastie na dobrú úrodu, môže sa pochváliť aj tak, že si tekvicami ozdobí záhradný stôl, parapet okna alebo vchod.

Pozrite sa: Pri výrobe dekoračného venca použite túto fintu

3. Ozdobiť hranty
Pozdĺžne plastové kvetináče možno už-už schovávame dnu, no ak by mali drevený obal, vydržali by vonku dlhšie. Navyše, pekné drevené válovy na kvety možno v zime ozdobiť čečinou a mať tak peknú zelenú dekoráciu na oknách aj v čase, keď záhradu prikryje sneh.


4. Vyrobiť si veniec
Vence na dvere sú milou sezónnou dekoráciou. Na jeseň sa dajú vyrobiť z halúzok, jesenného lístia alebo rôznych plodov, aby nám pripomínali štedrosť prírody. Zaklopať na také pekné dvere je radosť!

Inšpirujte sa: Takto si vlastnoručne vyrobíte ohnisko raz-dva

5. Upraviť ohnisko
Kto tvrdí, že opekanie je len letná zábavka? Ak si k ohnisku donesieme lavičku, deku a vankúš pod zadok, môžeme sa stále pokochať nádherným západom slnka. Alebo si na ohni opiecť gaštany...


Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia