5 tipov na pekné terasy: Skrášlite si tú svoju už tento víkend!

Zeleň a záhrada | 21.04.2017

Záhradné terasy nepotrebujú veľa, aby sa zmenili na oázu pokoja. O väčšinu sa totiž postará zeleň okolo. Pár detailov však môže dojem vylepšiť.

Počasie možno ešte stále skúša našu flexibilitu, s akou dokážeme reagovať na zmeny počasia, no slnečné okamihy už môžeme využiť na terasové potešenia. Tu je 5 nápadov, ako si atmosféru na terase vylepšiť:

1. Drevená podlaha
Pri rozhodovaní o tom, aký materiál si vybrať na podlahu terasy sa často rozhodujeme medzi rozumom a srdcom, respektíve medzi očami a peňaženkou. Drevené laty pritom nie vždy dobre skórujú: drevo nie je najlacnejšie a zaváňa starostlivosťou. Kým betón stačí raz vyliať a následné roky občas pozametať, o drevo sa treba starať. To je jasné. No na druhej strane, drevo má významnú prednosť: efekt útulnosti. A ten netreba pri zariaďovaní domova podceňovať.

Balkónová romantika je tu opäť: Premeňte si balkón na predĺženú letnú obývačku!

2. Kombinácia kamienkov a dlažby
Ak predsa vyhrá betón či dlaždice, nemusí byť na škodu pohrať sa s vytváraním zaujímavých vzorov. Tak vznikne dojem koberca, ktorý je príjemnejší než dlaždice uspotriadané vo vojenskej mriežke.


3. Maľovaný betón
O premene nudnej betónovej terasy na hravú sme už písali. Podobných inšpirácií však iste nájdete viac. Betón má viacero predností a jednou z nich môže byť aj jeho farebnosť.

10 rastlín proti depresii, úzkosti a strachu. Máte ich v záhrade aj vy?

4. Romantické osvetlenie
Nič nenavodí pokojnú atmosféru tak, ako obyčajná svetelná reťaz na terase. Ideálne, ak má žiarivky v teplom odtieni svetla. Tak totiž najviac pripomína mihotanie sviečok. Natiahnutie svetielok aj nad obyčajnou terasou dokáže divy!


5. Pohodová ošarpanosť

Pekná terasa nie je len tá, ktorá má všetko zbrusu nové. Populárny štýl „chabby chic" zaujme ležérnou opotrebovanosťou. Tú si však netreba zamieňať s neporiadkom alebo lenivosťou opraviť pokazené!

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia