Moderný domček na náradie: Nechceli farmársku drevenicu

Zeleň a záhrada | 17.07.2017

Roztomilé, ľúbezné drevené domčeky na náradie nie sú každému po chuti a najmä, určite sa nehodia do pekne nadizajnovaných moderných záhrad. Našťastie, je aj iná možnosť.

Ak vám romantické záhradné domčeky nesedia k štýlu záhrady, môže byť lepšou voľbou napríklad moderný záhradný domček, ktorý uskladní náradie, bicykle, čln, športové potreby... Tento navrhli architekti zo štúdia SHED a treba uznať, že sa im vydaril nielen po estetickej, ale aj praktickej stránke.

70 inšpirácií na záhradné sprchy: Ktorú by ste si vybral ivy?

Nízka drevená stavbička ladí s jednoduchosťou záhrady, s posuvnými dverami sa ľahko manipuluje a má rafinované tajomstvo: otvára sa totiž z oboch strán! Polovica domčeka, orientovaná do záhrady, slúži na uskladnenie záhradného náradia, črepníkov a ako praktická krytá stanica aj vtedy, keď vonku prší.

Pozrite si: Záhradný domček, ktorý sa natiahne ako harmonika

Druhá polovica sa otvára smerom ku garáži - a slúži na uskladnenie športových potrieb. Takto sa majiteľom oveľa ľahšie v domčeku udržiava poriadok.

Záhradná izba: Miesto, v ktorom sa neodkladá náradie, ale stres

Dvere sa z oboch strán posúvajú na pevných železných koľajniciach, ktoré poslúžia aj ako hrazdy na hojdačku alebo stojany na vonkajšie osvetlenie, keď sa v záhrade koná párty.

Kliknite aj na galériu pod článkom a všimnite si podrobnosti tohto elegantného záhradného nápadu.

Autor: Nonka
Zdroj foto: SHED Aechitecture & Design