Terasy a balkóny, z ktorých by sme najradšej nevstali

Zeleň a záhrada | 17.07.2018

Aké sú najlepšie balkóny alebo terasy? No predsa také, ktoré sú akousi obývačkou pod holým nebom. Nesmie na nich chýbať pohodlné sedenie, tieň a pekný výhľad.

Zariadiť si takúto letnú obývačku pritom nemusí vyjsť draho. Na rozdiel od letnej kuchyne, ktorú treba vybaviť minimálne grilom a prívodom elektriny.Inšpirujte sa týmito dômyselnými nápadmi.

Inšpirujte sa: Čo práve letí na terasách? No predsa veľké kvetináče - čím väčší, tým lepší!

Flexibilné sedenie
Výhodou lavicového sedenia je, že pod sedacou časťou možno uschovať vankúše, podsedáky alebo deky. Systém na titulnom obrázku je ešte premyslenejší - do niky pod lavicou možno zasunúť aj nízky stolík na kolieskach.Na zimu teda stačí lavice prikryť netkanou textíliou alebo ochranným obalom, aby bolo aspoň čiastočne chránené pred dažďom.


Tienenie z plachty

Jachtári, rogalisti alebo paraglajdisti majú príležitosť, ako využiť staršie plachty - sú z nich skvelé a štýlové tienidlá do záhrady.

Pozrite si aj: 5 tipov pre letné terasy - vylepšite si tú vašu už tento víkend!

Rozhojdané leto
Ak je záhradné sedenie pod strechou, treba vyskúšať jej pevnosť - napríklad na konštrukciu strechy zavesiť hojdaciu sieť alebo hojdacie kreslo. Niet nad poobedňajšiu siestu s vyloženými nohami a pokyvkávaním v pomalom rytme.


Večerný balkón

Dokonalá idylka na balkónovú párty - zavesiť na zábradlie svetielka, ale hlavne, upevniť si zábranu pred nočným chladom a zrakmi okolia...


Pozrite si viac fotiek v galérii pod článkom.

Autor: Nonka

Focus Media

Video

Diskusia