Je to zázrak: Vďaka TEJTO veci vám začne záhrada konečne rodiť poriadne plody

Zeleň a záhrada | 07.03.2019

Poďme sa vzájomne inšpirovať. Dnes na tému - ako mať neustále prísun k poriadne šťavnatým paradajkám, aj keď to počasie vonku nedovoľuje? Zožeňte si túto vec a rastliny začnú plodiť ako šialené.

Odpoveď na všetky otázky prináša skleník. Navyše, existujú aj miniskleníky, vďaka ktorým môže mať exotický prales v záhrade skutočne každý bez ohľadu na metre štvorcové jeho pozemku.

Prečítajte si aj: Naše babky ich mali všade a teraz sú späť! TÁTO vec je modernejšia než kedykoľvek predtým

Viac slnka, dlhšie dni a teplejšie poludnia už majiteľov záhradiek vyháňajú von. Stále však nie je čas na sadenie, ale pripravovať si exotický skleník už môžete začať.

 

Skleník ako z druhého konca planéty

V našich zemepisných šírkach sa nebude dariť exotickým druhom rastlín či už úžitkovým, alebo ozdobným. To však platí, iba ak si nevytvoríte vlastný kúsok teplých krajín priamo vo svojej záhrade. Ak sa o to pokúsite, budete môcť na počkanie zrelaxovať v klimatických podmienkach ako niekde na druhom konci planéty. To môže byť zaujímavé ako pre rastliny, tak aj pre vás samotných.

Prečítajte si aj: V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!

Stačí malý skleník

Sklo má zázračnú moc, dokáže v lete vyhrievať ako piecka. Preto budete mať v skleníku vždy o niekoľko stupňov teplejšie a dostať teploty nad úroveň mrazu možno dosiahnuť za slnečných dní aj počas zimných mesiacov.

Prečítajte si aj: Toto je interiér plný exotiky: Majtelia dosiahli divočinu, džungľu a Afriku vďaka doplnkom

Skleník sa často používa na skoršie dozrievanie plodín, ale môže zaručiť aj vypestovanie u nás neobvyklých druhov.

 

Stačí aj malý

Veľkosť nezohráva rolu. Môžete mať skleník, ktorý bude skutočne maličký na pestovanie pár rastliniek, alebo honosnejší, kde si užijete napríklad exotické okrasné rastliny. Takto si môžete skleník postaviť na južnú slnečnú stranu a tešiť sa, že už toto leto budete mať exotiku priamo pred domom.

Prečítajte si aj: Geometria, ktorú budete milovať! Z týchto vzorov odpadnete!

Lacnejšia aj drahšia verzia

Vždy existujú alternatívy. Môžete postaviť niečo na spôsob skleného altánku priamo na zem a zapustiť do zeme. Aj to je alternatíva, ak chcete mať rastliny zasadené priamo v zemi. Tak isto môžete staviť na profi skleník aj s vetraním a s udržiavaním vlhkosti.

Prečítajte si aj: TÁTO vec môže za to, že sú vaše krásne obkladačky po nalepení úplne otrasné: V čom robíte chybu?

Alebo vlhkosť strážiť pomocou vlhkomera a rozprašovača sami. Všetko záleží na vašom rozpočte, ale v každom prípade mať doma exotické druhy nie je na zahodenie.

 

Priestor na relax

Nemusí to byť len úžitok, ale aj potešenie. Takýto skleníček môžete využiť na pestovanie rastliniek, ktoré by ste inak videli len v televízii. Pozorovať ich, starať sa o ne a zároveň vytvoriť aj deťom  netradičné prostredie na poznávanie neprebádanej flóry. Možností je mnoho, ale takáto „exotická záhrada" zaručene poteší každého pestovateľa.

Pozrite si v našej GALÉRII, aké rôzne veľkosti skleníka existujú.

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Diskusia