Sú hitom tohto leta, zasaďte si ich aj vy!

Zeleň a záhrada | 02.05.2019

Sú mini, zelené a veselé. Dajte si ich na váš pracovný stôl... alebo kamkoľvek!

Videli ste už najnovší trend? Poďte sa obklopiť prírodou vo všetkých jej podobách. A vôbec nevadí, že nemáte príliš veľa miesta. Tieto mini rastlinky vás môžu tešiť kdekoľvek. Sú také drobné, že vám nebudú prekážať ani na pracovnom stole.

Pozrite si aj: FOTOINŠPIRÁCIA: Nekonvenčné stojany na víno

A je to tu. Prišla jar, všetko je nádherne zelené, nový život na nás dýcha na každom kroku. Prečo mať však prírodu len za oknom? Preneste ju o čosi bližšie, na pracovný stôl, na linku či hoci aj na chladničku. Mini rastlinky vám pri tom pomôžu.

 

Úžasná kombinácia

Už ste videli tú úžasnú sviežu kombináciu jednoduchého bieleho kvetináča a krásnej sýtej zelenej rastlinky, ktorá vám môže robiť každý deň radosť? Nie je žiadnym výmyslom, že zelená farba upokojuje, a to v kombinácii so živou rastlinou platí dvojnásobne. Aj maličký kúsok zelene znižuje hladinu stresu a dokáže upokojiť i počas náročného stresujúceho dňa.

Pozrite si aj: Malé kuchyne a žiadna klaustrofóbia: Týchto 5 trikov je cesta, ako to dosiahnuť

Nielen sukulenty

Iste vám v prvej chvíli napadne, že do malého kvetináča môžete zasadiť sukulent alebo kaktus. Rozhodne dobrá voľba, hlavne ak patríte k zábudlivcom, ktorí nemajú čas na dennú starostlivosť. Pestovať však môžete aj iné rastlinky a môžu byť dokonca jedlé!

Pozrite si aj: Túto vec v kuchyni všetci podceňujete! Dokáže ale úplne zmeniť celý priestor

Náš pestovateľský tip: Do malej nádobky môžete dať odrezky mrkvy, vňate alebo šalátu. Postupne sa zakorenia a vyženú nové zelené výhonky.

 

Pripravte si vlastné zaujímavé mini nádobky

Áno, pestovať môžete aj vo vlastných nádobkách. Na jednoduché handmade projekty použite čokoľvek, čo máte chuť zrecyklovať alebo upcyklovať. K zaujímavým technikám patrí modelovanie z hliny, ktorá schne na vzduchu, v obchodoch s výtvarníckymi pomôckami nájdete rôzne druhy.

Pozrite si aj: Linoleum, dlažba alebo parkety? Vieme, ktorá podlaha je v kuchyni najužitočnejšia!

Niektoré hmoty je nutné upiecť v rúre. Alebo si vyskúšajte jednoduchú prácu s cementom - s jeho pomocou môžete vytvoriť originálne tvary a prirodzené rozmery presne podľa vášho želania.

Pozrite si aj: Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

A čo na chladničku?

To bude štýlové. Na maličkú nádobku nalepte sekundovým lepidlom, prípadne tavnou pištoľou magnet s dostatočnou nosnosťou a nádobku s mini rastlinkou môžete pripnúť hoci aj na chladničku či na iný kovový povrch. A nezabudnite pravidelne polievať!

Pozrite si tieto chutnučké rastlinky v našej GALÉRII.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Diskusia